pp ткаени геотекстил пејзаж црна мат за контрола на плевелот

Краток опис:

 • Висок квалитет: Ткаен е од pp материјал, кој може да се користи долго време и да ви помогне да го откриете професионалното градинарско решение.
 • Ефикасен начин: Тоа е еколошки и евтин начин.Изградбата на пејзажната ткаенина помага да ја одржувате вашата градина уредна и убава, лесно се поплочува и може да биде функционална долго време, што го намалува вашето работно време.
 • Дише: Нашата ткаенина за тревник во градината овозможува успешно проток на вода и воздух во почвата.Одлично за директна сончева светлина и оранжерии.
 • Лесно порамнување на растенијата: Има зелени ленти на пејзажната ткаенина, можете да ги одржувате растенијата да растат директно според лентите, што ќе направи вашата градина да изгледа уредно.
 • Прилагодлива големина: Ќе добиете ролна од 1,7 × 100 стапки ткаенина за бариера за пејзаж плевел, лесно е да се исече за да одговара на големината што ви треба и да биде функционална за одржување на вашата градина уредна.


Детали за производот

Апликација

ТКАЕН ГЕОТЕКСТИЛ

PP Woven Geotextiles се серија геотекстили изработени од полипропиленски ткаени геотекстилни ткаенини со високи перформанси кои комбинираат сила, издржливост и робустен дизајн.
Сите овие PP ткаени геотекстили го докажаа својот кредибилитет во индустриите со нивните одлични својства, вклучувајќи висока цврстина на истегнување, издолжување, отпорност на УВ,
квалитет отпорен на временските услови и висока стапка на проток
H20419bea9b2647709421bb2504eafa549
Производи:
pp ткаена ткаенина
Материјал:
ЈП ПП
Состојба на ткаење:
ткаен со кружен млазен разбој
Мрежа:
7×7 8×8 9×9 10×10 11×11 12×12 14×14
Тежина/грам на метар квадратен
70–150 g/sm
Ширина:
70-520cm, достапно за поширока ткаенина со термичка запечатување.Или како барање на клиентите
Големина:
било какви големини според барањата на клиентите
Бои
главно во црна, зелена или други бои по ваше барање
Облога
ПП ги ламинира двете страни
Изработка на
раб зајакнат со јаже, рабовите запечатени со топлина на секој интервал од 1 m или три стапки, агол зајакнат со триаголни пластични листови
Карактеристики
1.Отпорен на врзување, отпорен на печат
2. водоотпорен, отпорен на сонце, против стареење, отпорен на кинење.
3.антифриз, отпорен на корозија
4.може да се произведува со УВ

 • Претходно:
 • Следно:

 • Функција:
  1. Спречете го растот на плевелот
  2. Спречете употреба на фарма хемиски и добри за земјата и животната средина
  3. Обезбедете го нашето тело здравје со јадење здрави производи од земја
  4. Исклучителна цврстина и сила
  5. Издржлив, отпорен на кинење;нема да изгние или мувла
  6. Лесен, лесен за инсталирање, ги следи природните контури на земјата
  7. Идеален за употреба во градина, цветна стаклена градина, овошна градина, уредени кревети, под палуби и патеки.

  71WB7eYh-YL._AC_SL1000_

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја