Вести

 • Што е заварена жичана мрежа?

  Што е заварена жичана мрежа?

  Заварената жичана мрежа е исклучително разновиден производ кој може да се појави како намотки или рамни панели.Може да се конструира од различни метали и метални легури, вклучувајќи низок јаглерод и нерѓосувачки челик.Достапен е и во бројни големини и...
  Прочитај повеќе
 • Какви видови жица за концерти снабдуваме ние?

  Какви видови жица за концерти снабдуваме ние?

  Според материјалите, обезбедени се галванизирани, ПВЦ обложени жици и нерѓосувачки челик.Сите од нив можат да се спротивстават на 'рѓата и да чуваат остри сечила што му се закануваат на секој што сака да пробие.Според дијаметарот на серпентина, обезбедена е жица за концерти и жица за бричење.Всушност, и двајцата делат слични апликации...
  Прочитај повеќе
 • Концертната жица со ПВЦ облога има подолг животен век

  Концертната жица со ПВЦ облога има подолг животен век

  Концертната жица обложена со ПВЦ се однесува на додавање дополнителен ПВЦ премаз на галванизирана концертина жица.Тој е дизајниран да ја подобри отпорноста на корозија и изгледот.Достапен во зелена, црвена, жолта или специјални бои.Предности на ПВЦ обложена концертина жица: Никогаш не 'рѓа во сурови средини.Одолевај...
  Прочитај повеќе
 • Висококвалитетни дуплекс нокти

  Висококвалитетни дуплекс нокти

  Дуплекс ноктот е вид на нокти со две глави што го добило името по уникатната форма на главата.Горната глава на дуплекс ноктот е малку помала од основната глава.Дуплекс нокти, исто така познати како привремени нокти, биле измислени во 1916 година од Вилијам Артур Колингс.По речиси сто години развој...
  Прочитај повеќе
 • За што се користат клинците за покриви со пластична капа?

  За што се користат клинците за покриви со пластична капа?

  Ноктите за покриви со пластична капа може да ги држат материјалите на своето место, за да можат да се користат во области со силен ветер.И тие главно се користат за прицврстување на материјали како што се основната плоча, бариерата на пареа, подлогата или звучно изолираните материјали.Карактеристика: Држете ги материјалите за покривање на покривот на нивното место.Против...
  Прочитај повеќе
 • Кои се најдобрите клинци за покривање?

  Кои се најдобрите клинци за покривање?

  6 најдобри клинци за покриви што треба да ги земете во предвид Поцинкуваните шајки.„Ова се најевтините нокти“, споделува BLUEKIN, споменувајќи и дека следствено, „овие типови на нокти се и најзастапени на пазарот“.… Нокти за намотка на прстенесто стебло.… Нерѓосувачки челик.… Бакарна шајка.… Пл...
  Прочитај повеќе
 • Бодликава жица

  Бодликава жица

  Бодликавата жица, позната како бодликава жица, е вид на жица конструирана со остри рабови или точки распоредени во интервали по должината на жиците.Бодликавата жица се производи од жица со голема разновидност, бидејќи овозможуваат да се инсталира ограда преку жица за мали фарми и локации.Бодликава жица, ф...
  Прочитај повеќе
 • Апликација за ограда со врски со синџир

  Апликација за ограда со врски со синџир

  Оградата со врски со синџир е најдобриот производ за контрола на поплави и отпорност на поплави, а оградата од синџир е еден вид флексибилна заштитна мрежа.Има висока флексибилност, добра еластичност, висока заштитна цврстина и лесно размачкување.Приспособувајќи се на секој наклонет терен, оградата од синџирот е соодветна...
  Прочитај повеќе
 • Ѕвездени шипки – Австралиски стилски шипки за мечување на добиток

  Ѕвездени шипки – Австралиски стилски шипки за мечување на добиток

  Во Австралија и Нов Зеланд, ѕвездените пикети се нарекуваат и, Y столбови, Y пикети, сребрени шипки, црни шипки или челични столбови за ограда.Пресек во форма на трикрака ѕвезда.Заострените краеви го олеснуваат инсталирањето.Обичната глава е дизајнирана за лесно зачукување на столбот во земја.Високо ...
  Прочитај повеќе
 • Ограда со вртење со синџир

  Ограда со вртење со синџир

  Оградата со врски со синџири останува омилена за станбени и индустриски потреби. Оградата со врски со синџир може да се претвори во ограда за приватност со додавање на винилни летви.Оградите со врски со синџир сè уште се еден од најлесните и најисплатливите начини за обезбедување безбедност и контрола на пристапот.Материјали: Мајката...
  Прочитај повеќе
 • U Ограда пост

  U Ограда пост

  Челичните столбови за ограда во форма на U ги имаат следните предности: - Издржливи, епоксидна смола обложена во зелена боја - 2 столба може да се заврткаат заедно за дополнителна поддршка - Специјална конструкција на канали за максимална цврстина - индивидуално означени
  Прочитај повеќе
 • Ограда со вртење со синџир

  Ограда со вртење со синџир

  Оградата со врски со синџир е тип на плетена ограда обично направена од нискојаглеродна челична жица или галванизирана жица.Таа е една од најпрактичните мрежи за стилови, релативно лесна за инсталирање и исплатлива.Огради со врски со синџири доаѓаат во широк спектар Од висината на оградата до металниот мерач,...
  Прочитај повеќе
 • За што се користи жарената жица?

  За што се користи жарената жица?

  Постојат многу различни форми, големини и типови на жици.Гребената жица е една од најпопуларните сорти на пазарот денес.Во оваа статија, сакаме брзо да објасниме што е линијата за жарење, за што обично се користи и како може да биде од корист за вашиот проект или бизнис.Дознајте повеќе за ...
  Прочитај повеќе
 • Споредба на плетена жица или жица заварена мрежа

  Споредба на плетена жица или жица заварена мрежа

  Заварена или ткаена жичана мрежа на екранот: која е подобра?Тој одговор, се разбира, одредува за што треба да го користите.Секој тип материјал од метална ткаенина може да се пофали со свои јаки страни и тие во голема мера произлегуваат од начинот на кој е изработен секој вид.Ајде да погледнеме во длабочина на карактеристиките на ткаењето...
  Прочитај повеќе
 • Жилет бодликава жица

  Жилет бодликава жица

  Жилет бодликава жица е исто така именувана како жица за жилет за жилет, жица за оградување на жилет, жица за сечилото за жилет или жица за жилет.Тоа е еден вид современи безбедносни материјали за ограда со подобра заштита и цврстина на оградата изработени од топло поцинкувани челични лимови или лимови од нерѓосувачки челик.Опис на производот Разо...
  Прочитај повеќе
 • ПВЦ обложена железна жица

  ПВЦ обложена железна жица

  ПВЦ обложената жица е произведена со висококвалитетна железна жица.ПВЦ е најпопуларна пластика за обложување на жици, бидејќи е релативно ниска по цена, еластична, отпорна на пожар и поседува добри изолациски својства. Достапните бои за жица обложена со ПВЦ се зелена и црна. Достапни се и други бои ...
  Прочитај повеќе
 • Поцинкувана жица за макара за макара

  Поцинкувана жица за макара за макара

  Поцинкуваната жица се обработува со по можност жичана прачка од нискојаглероден челик, која се формира со влечење, мариноване и отстранување на 'рѓа, жарење со висока температура и галванизирање на топло.Обработени со ладење и други технолошки процеси.Опис на производот Поцинкуваната жица се обработува со пред...
  Прочитај повеќе
 • ПОЦИКУВАНА ЖИЦА

  ПОЦИКУВАНА ЖИЦА

  Поцинкуваната железна жица е дизајнирана да спречи рѓосување и сјајна сребрена боја.Тој е цврст, издржлив и исклучително разновиден, широко се користи од пејзажисти, занаетчии, градежништво и градежништво, производители на ленти, накитувачи и изведувачи.Неговата аверзија кон 'рѓа го прави исклучително корисен...
  Прочитај повеќе
 • Ограда за добиток на пасишта

  Ограда за добиток на пасишта

  (1) Што е оградата за добиток на пасиштата?Оградата за добиток на пасиштата е генерално направена од жица со топло поцинкована жица, а количината на цинк што се применува е генерално од 60 грама до 100 грама на метар квадратен.Барањата за влажни подрачја се поголеми, а се користи жица од околу 230 грама.Неодамна студената г...
  Прочитај повеќе
 • ЖИЧНА МРЕЖА ОБЛОЖЕНА ПВЦ

  ЖИЧНА МРЕЖА ОБЛОЖЕНА ПВЦ

  Опис на производот Материјал: жица со низок јаглероден челик, галванизирана жица и жица обложена со ПВЦ, PE жица Работен век: 5-10 години MOQ: 200 Ролна Цена: 10,25$~40,25 / ролна Техника: Заварен Тип: Панел и ролна Примена: куфер од живина,egg корпа, шина за премин.воден излив, лоби, заштитна ограда, прачка...
  Прочитај повеќе
 • Пилешки кафез

  Пилешки кафез

  Тип: заварен кафез Примена: електро поцинкуван и топло поцинкуван Облик на дупка: квадрат Материјал: галванизирана жица Мерач на жица:1880*2100*1500мм Дијаметар на жица:3мм Мрежа:10*50мм Детали за пакување: кафезот и рамката не се во пакет. во пластични кеси и картонска кутија.1. LCL: прво пакување...
  Прочитај повеќе
 • Теренска ограда

  Оградата на теренот со јазлеста мрежна челична жица е погодна за граници во полиња и пасишта за одгледување елени, говеда и други животни.Жици што се користат за теренска ограда: челична жица со висока јачина, со слој од цинк или без.Карактеристики: Челичната ограда на теренот ги има следните предности, вклучувајќи...
  Прочитај повеќе
 • ПОКРИВЕН НОКТ

  ПОКРИВЕН НОКТ

  Дрвена кутија, сина внатрешност 7bc×6 картонска дрвена кутија која губи пакување 20kg 25kg 30kg 35kg 48kg Куќиште,сино внатре 7bc×8картонско куќиште,(лабаво) 20kg 25kg Трошење,(лабаво) 25kg Engthiometer Пакување 5X18mm : 7 фунти/кутија, 8 кутии/картон TWISTE...
  Прочитај повеќе
 • заварени мрежни панели

  Материјал: нискојаглеродна челична жица, жица од не'рѓосувачки челик и жица за арматура.Разновидност: галванизиран, ПВЦ итн. Карактеристики: рамномерна површина, цврста структура, прецизно отворање итн, има добра особина да е отпорен на корозија и отпорен на оксидација.Употреба: Широко се користи во градежништвото, храната, земјоделството ...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/9