Топло поцинкуван 1,33lbs/ft начичкана челик t ограда пост

Краток опис:

Столбот со начичкана Т, сличен на столбот Т, има пресек во облик на Т.Т-столб, различен од Т-столб, кој има дупки на површината, има површина со навртки.Изработен е од топло валани челик или нискојаглероден челик, а потоа обоен или обложен со антикорозивна површина.Лопати се заварени на столбот за да се зголеми моќта на држење и цврсто да се фати за земјата.Т начичкана столче е широко користена за поддршка на различни оградни панели од жица, може да се користи и за подигање на растенија кои растат и качуваат.


Детали за производот

ПАКУВАЊЕ И ИСПОРАКА

ПРИМЕНА

ПРЕПОРАЧЕН ПРОИЗВОД

Спецификација на начичкана т пост:

материјал: железнички челик
тежина: 0,85,0,95,1,25,1,33 lbs/ft итн
должина: 5′-10′ итн
површина: обоена со лопата, обоена без лопата, необоена со лопата, необоена без лопата, поцинкувана на топло

Карактеристики на начичканиот пост:

• Т дизајнот се спротивставува на свиткување

• Потешки и посилни од постовите U
• Закопчаните котви даваат стабилност на столбовите
• Челик за шини природно отпорен на атмосферски влијанија
• Лесно се вози во земја – нема дупки за копање
• Силно држење за секаков вид ограда
• Поцинкуваните столбови ги исполнуваат спецификациите на Федералниот автопат со супериорна отпорност на 'рѓа
• Навртките спречуваат ткаенината за оградата да се качува нагоре или надолу по столбот
• Ткаенина за ограда безбедно прицврстена на столб со претходно формирани метални штипки
• Прицврстувачките плочи ладно ковани за да се држат

• Ограда од автопат
• Граничен маркер
• Ограда од фарма и полиња
• Поддршка за дрвја и грмушки
• Ограда од елени и диви животни
• Песочна ограда за одржување на дините
• Ограда за депонија и градилиште

 

ТЕЖИНА

ДОЛЖИНА НА НАЧИЧЕН Т ПОСТ
5′
5,5′
6′
6,5′
7′
8′
PCS/MT
PCS/MT
PCS/MT
PCS/MT
PCS/MT
PCS/MT
0,95 lbs/ft
464
422
387
357
331
290
1,25 lbs/ft
353
321
294
271
252
220
1,33 lbs/ft
332
301
276
255
237
207
други големини по ваше барање

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1

  Пакување: 5 парчиња / пакет, 200 парчиња / палета

   

  应用

  Апликации на Т начичкана пост

  • Подигнете ги и поправете ги оградите од жичаната мрежа, вклучително и оградата од заварена мрежа, оградата од бодликава жица.
  • Поставете за растенија кои се качуваат и одржувајте здрав раст.

  ограден столб18оградни пристаништа10

  H3b98367b7248411584910843834f4b2bPоградни пристаништа4

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја