Прстен шаблон 2 1/4"x.099" ЖИЧНА ПАЛЕТА КАЛОК НОКТИ CLAVOS КАКТ

Краток опис:

Отпорни на корозија: овие клинци за покриви се обложени со масло отпорно на 'рѓа за да обезбедат заштита од корозија во дрво обработено под притисок

Тип на стебло: 1. мазна 2. завртка 3. прстен 4. извртена

Финиш: ЖОЛТА, СИНА, ЦРВЕНА, СВЕТЛА, ПР., HDG

Дијаметар на стебло: 2,1mm–4,3mm (0,083”–0,169”)

 


Детали за производот

Спецификација на шајка за нокти

Ноктите за намотки се револуционерен производ во дрвната индустрија.

Овој вид на подредени клинци се користат во обвивка, обвивка, ограда, под, подлога на покривот, надворешна палуба и облоги и некои други

обработка на дрво.Традиционалниот метод на рачно користење на шајки вклучува многу рачна работа
кои значително се намалуваат со користење на клинци за намотки со пневматски пиштоли.
Облогата против 'рѓа го зголемува животниот век на ноктите, а со тоа го подобрува квалитетот на готовите производи
Тип на стебло
1.Мезно

2.Завртка
3. Прстен
4.Извртени
Стил на глава
Рамен
Заврши
ЖОЛТА, СИНА, ЦРВЕНА, СВЕТЛА, ПР., HDG
Дијаметар на стебло
2,1мм--4,3мм(0,083''--0,169'')
Должина
25мм--150мм(1''--6'')
Агол на серпентина
14-16 степени
Агол на точка
Дијамант од 40-67 степени
Употреба
Градежна конструкција
1641367645 (1)
1641367696 (1)
1641367830(1)
1641367879(1)

Примена на шајка за нокти

81yxlt2U56S

Апликација на:
• Дрвена амбалажа, Изработка на палети,
Куќишта и прозорски каси.
• Рамки за прозорци и врати.
• Обвивка и ограда на панели.

Заштита од корозија: Топло поцинкуван цементен материјал од влакна нуди супериорна заштита од корозија кај сите граѓа обработени под притисок.
шајбната шајка тие имаат прстенесто прстенесто ја зголемува отпорноста на повлекување за да обезбеди сигурно прицврстување што го намалува вендузите на обвивките.Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја