19mm челична лента со висок затегнувач Метална лента за ленти за пакување

Краток опис:

МАТЕРИЈАЛ СО ВИСОКА ЈАКОСТ: Нашата челична лента за ремени е произведена од ладно валани челик и термички обработен за да се максимизира еластичноста и цврстината на кинење до 1400 lbs., што обезбедува најсилна заштита, повеќе од она што може да обезбеди поли ремени.

СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ: Нашата челична лента за врзување има добра растегливост, силна растегливост и добра огноотпорност.

ЗАБОРЛЕНИ И МАЗНИ РАБОВИ: Нашата челична лента има заоблени, мазни рабови за безбедно нанесување и за заштита на производите, но сепак се препорачуваат ракавици за пакување додека работите со челични ремени.

СОВРШЕН ЗА ТЕШКИ АПЛИКАЦИИ: Погоден за пакување на сите видови градежни материјали, како што се челик, ѕидарски, жици, дрвени кутии и други материјали со прекумерна тежина.


 • Ширина:5-19 мм
 • Дебелина:0,5-1,4 мм
 • Пакување:Oseillated или лента
 • Апликација:Рачно пакување
 • Детали за производот

  ПАКУВАЊЕ

  Опис на производот:
  Име на производ
  Материјал
  Q195, Q235, Q345;ASTM A53 GrA,GrB;STKM11, ST37, ST52, 16Mn, итн.
  Дебелина на ѕид
  0,2 мм ~ 6 мм
  Должина
  Должина: Единечна случајна должина/Двојна случајна должина
  5м-14м,5,8м,6м,10м-12м,12м или како вистинско барање на купувачот
  Стандарден
  JIS G3466, EN 10219, GB/T 3094-2000, GB/T 6728-2002
  Техника
  Топло валани, Ладно валани
  Пакување
  Пакет, или со секакви бои ПВЦ или по ваши барања
  Површински третман
  1. Поцинкуван
  2. ПВЦ, црно и боење во боја
  3. Транспарентно масло, масло против 'рѓа
  4. Според барањата на клиентите
  Време на испорака
  Обично во рок од 7-15 работни дена по приемот на авансно плаќање
  челичен ремен
  Можеме да обезбедиме многу видови ладно/топло валани челични ленти по ваша желба. Воспоставивме добар бизнис со клиентите од Америка, Канада, Италија, Кореја, Индија, Тајланд, Малезија, Виетнам, Блискиот Исток и Јужна Африка итн. ангажирани во оваа област веќе повеќе од десет години. Нашата фабрика инсистира на начелото на „Квалитетот на прво место, кредитот на прво место, на прво место клиентите“.
  Внатрешен дијаметар на серпентина 200мм, 300мм, 406мм
  Пакет

  Тежина на пакетот 25-50kg±1kg, 20 пакет/палета,околу 1 тон.

  Информации за пакување Прво водоотпорна хартија внатре, потоа пластична фолија, на крај хесијанска ткаенина или
  брановидни или картонски, дрвени палети или железни палети.Може да се пакува и како
  барањата на купувачот.
  Пратки 20'контејнер/ 40'контејнер/ рефус
  Контрола на квалитет:

  image.png


 • Претходно:
 • Следно:

 • image.png

  Пакет, или со секакви бои ПВЦ или по ваша потреба

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја