Кина Топ Добавувачот Заварени Жица Mesh Во панел / тек (евтини цена) - Кина Тијанџин Bluekin индустрии

производи

Кина Топ Добавувачот Заварени Жица Mesh Во панел / тек (евтини цена)

Краток опис:

Product Description welded wire mesh is welded form superior low carbon steel wire and then galvanized or pvc coated or stainless steel wire and then welded.It features smooth surface,uniform mesh,high stability and gre-at corrosion resistance. 1.Material: low carbon iron wire,stainless steel wire and PVC coated wire 2.Wire diameter:0.4-5.0mm 3.Aperture:1/4″-6″ 4.Welding style: 1-Electro galvanized wire mesh(welded before galvanized, welded after galvanized) 2-Hot-dipped galvaniz...


 • жица решетката: $ 15- $ 25 на ролна
 • Набавка Способност: 1000 тони
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  заварени жица решетката е заварени форма чувствувате ниска употреба на јаглерод челична жица, а потоа поцинковани или ПВЦ обложени

  или од нерѓосувачки челик жица, а потоа welded.It карактеристики мазна површина, униформа мрежа, висока стабилност и GRE-на отпорност на корозија.

  1.Material:

  ниска употреба на јаглерод железо жица, од нерѓосувачки челик жица и ПВЦ обложени жица

  2.Wire дијаметар: 0.4-5.0mm

  3.Aperture: 1/4 "-6"

  4.Welding стил:

  1-Електро поцинкована жица решетката (заварени пред поцинковани, заварени по поцинковани)

  2-Жешка-натопи поцинкована жица мрежа (пред заварени поцинковани, заварени по поцинкуван)

  3-ПВЦ обложени заварени жица решетката

  4- нерѓосувачки челик жица заварени решетката

  5.Specification:

  Спецификација Листа на Кина врвот снабдувач заварени жица решетката во панелот / ролна (евтини цена)
  отворање Жица Дијаметар <BWG>
  во инчи Во метрички единици (мм)
  1/4 "x 1/4" 6.4mm x 6.4mm 22,23,24
  3/8 "x 3/8" 10.6mm x 10.6mm 19,20,21,22
  1/2 "x 1/2" 12.7mm x 12.7mm 16,17,18,19,20,21,22,23
  5/8 "x 5/8" 16mm x 16mm 18,19,20,21,
  3/4 "x 3/4" 19.1mm x 19.1mm 16,17,18,19,20,21
  1 "x 1/2" 25.4mm x 12.7mm 16,17,18,19,20,21
  1-1 / 2 "x 1-1 / 2" 38mm x 38mm 14,15,16,17,18,19
  1 "x 2" 25.4mm x 50.8mm 14,15,16
  2 "x 2" 50.8mm x 50.8mm 12,13,14,15,16
   и повеќе големина мрежа

   

  6.Welded жица решетката Употреба

  Заварени жица-поцинкувана

  · Поцинкувана жица со заварени изградба.

  · Поцинкувана пред заварување, која обезбедува мазна заврши на површината на жица.

  · Понуди цврстина и сила за различни светлосни должност проекти cutdoor оградата.

  Заварени жица-Винил обложена црна или зелена

  · Поли слој над поцинкована жица обезбедува дополнителна заштита од корозија.

  · За дворови, градини, и домашни миленици; мешавини и со животната средина.

  Заварени Економија ограда поцинковани

  · Поцинкувана жица со заварени изградба.

  · Поцинкувана пред заварување, која обезбедува мазна заврши на surfance жица.

  · Понуди цврстина и сила за различни проекти отворено ограда светло должност.

  Заварени Економија Ограда-Винил обложена Green

  · Поли слој над поцинкована жица обезбедува дополнителна форма заштита од корозија.

  · За дворови, градини, и домашни миленици; мешавини и со животната средина.

  домат гарда

  · Спречува ширење на растенијата и изгние овозможува лесен пристап до плод.

  · Дваесет нога ролна прави 4 цилиндрични кафези.

  зајакот Шилд

  · Дизајнирано за употреба со мали животни и птици и за задржување и заштита.

  · Поголеми мрежа кон врвот на оградата овозможува ananimals и птиците и за задржување и заштита.

  · Поголеми мрежа кон врвот на оградата овозможува животни да се види низ ако напишал, помали мрежа во близина на дното

    го спречува пристапот кога оградата се користи околу зеленчук и други ранливи растенија.

   

  производ Слики

   HTB1BmCUm63z9KJjy0Fmq6xiwXXaj

  Детали за производот

   HTB1a1yhohPI8KJjSspfq6ACFXXag

   Пакување и испорака

   пластична фолија, дрвени палети, рефус пакет или како вашето барање за евтини фарма козјо ограда за продажба.

   HTB18O4Kmx6I8KJjy0Fgq6xXzVXaG

   жешка производ

   HTB1pKR2eBLN8KJjSZPhq6A.spXax

  Информации за претпријатието

  HTB1DaUtmf2H8KJjy0Fcq6yDlFXaoHTB13Wy3eBLN8KJjSZFPq6xoLXXaVHTB1PfoBmcrI8KJjy0Fhq6zfnpXa7

   

  сертификати

   HTB1pos.mjnD8KJjSspbq6zbEXXaG

  Нашите услуги и прашања

  HTB1y6wQIVXXXXbVaXXXq6xXFXXXL

   HTB1fYkWIVXXXXbBXVXXq6xXFXXXu 


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !